Érdeklődés álláspályázat beadása után
Ígértem ilyet egy régebbi posztban, most teljesítem.
Van úgy, hogy egy állás különösen fontos, az álomállás lehetne. Mégis úgy érezzük, nem tehetünk mást, minthogy beadjuk a – testreszabott, nagy gonddal összeállított – pályázatot, és várunk.
Kb. 2-3 hetet érdemes várni a beküldéstől számítva, aztán lehet érdeklődni. Egy álláshirdetés kb. 2 hétig van kint a portálokon, de ha nyomtatott sajtóban jelent meg, akkor a „várakozási idő” lehet akár 1 hét is.
Itt az e-mail a jobb, ellenben az állásinterjú utáni érdeklődéssel. Miért is?
Eddig is írásos kapcsolatban álltál a céggel (lássuk be, elég egyoldalú kapcsolat volt), ha foglalkoztak veled, írásban tették. Hiába telefonálnál, nem valószínű, hogy az összes pályázó nevére emlékeznek, így fogalmuk sem lesz, mit is mondhatnának neked. Valószínűleg vagy azt mondják, hogy már betöltötték az állást, vagy azt, hogy folyamatban. Egyik sem az, ami segít rajtad, de nekik ez a kényelmes.
Érdekes, hogy mindenben másképp kell eljárni, mint az állásinterjú utáni érdeklődésnél. Az ok egyszerű, állásinterjú után már van egy személyes kapcsolatod a cégnél, pályázat beadása után még nincs.
Az álláskeresős füzetedet elővéve keresd meg, kinek, mikor, milyen álláspályázatot küldtél, és ugyanott érdeklődj. Ugyanolyan megszólítással, a hivatkozási számot, pontos pozíciómegnevezést használva érdeklődj. A levél szövege ne legyen sok. Valami ilyesmi szöveg elég is:
Tisztelt Hölgyem!
A 12345 hivatkozási számon meghirdetett titkárnői pozícióra 2011.11.11-én adtam be jelentkezésem. Ezúton érdeklődöm, hogy a pályázatomat megkapták-e, számíthatok-e egy személyes találkozóra a benyújtott pályázati anyagom alapján?
Várom visszajelzését,
Üdvözlettel,
Minta Mária
30/555 4444
Ennyit lehet tenni az ügyben, esetleg ha bátrabb vagy, és van valamilyen elérhetőséged a céghez, megpróbálhatsz egy ilyen e-mail után 2-3 nappal telefonon is érdeklődni, ha nem kapsz választ.
A telefonos érdeklődés szabályai:
- Ha volt a hirdetésben kapcsolattartó, őt kell keresned telefonon is. Ha csak mail volt hozzá, akkor a cég központi számát hívd fel, és kérd név szerint az illetőt.
- Ha nem volt semmilyen kapcsolattartó megadva, csak egy általános e-mailcím (pl. job@cégnév.com), akkor a központi számon arról kell érdeklődnöd, szerinted ki foglalkozik ezzel az álláshirdetéssel a cégen belül. Itt nagyon bátornak kell lenned, a recepciósok nem szívesen kapcsolgatnak ismeretleneket, tehát légy nagyon kedves, udvarias, mert azzal, hogy odakapcsolnak, épp szívességet tesznek neked! Ha megvan, ki az illető, a recepcióstól kérdezd meg a közvetlen számát, nevét, és írd fel a füzetedbe, hogy legközelebb már ne kelljen magyarázkodnod, kit miért keresel.
- Ha nincs bent az illető, udvariasan kérdezd meg, mikor lesz elérhető. Akkor pedig hívd újra!
Egy ilyen telefonhívás alkalmával se kezdd el győzködni az illetékest, se érdeklődni arról, hány jelentkező van, mit gondolnak a te pályázatodról, van-e esélyed stb. Mert nem tudja, így nem tud neked válaszolni, és kényelmetlen helyzetbe hozod. Esetleg még annyit megkérdezhetsz, mikorra tervezik a személyes találkozókat a jelöltekkel, ha mond valamit, ezt is írd fel. Ha a megjelölt időszak környékén nem hívnak fel állásügyben, akkor érdemes lehet a mostani beszélgetésre hivatkozva újra felhívni, és rákérdezni, hogy tudtok-e személyesen találkozni.
Gyorsan összefoglalva hát az álláspályázat beadása utáni teendőket:
- Beadni, füzetbe feljegyezni, mit, mikor, kinek küldtél
- Várni 2-3 hetet, vagy amennyit az álláshirdetés szerint érdemes (ha sürgősen kell nekik valaki, azt jelzik a hirdetésekben, úgyhogy akkor 1 hét, de akár 2 nap is elég lehet)
- Érdeklődő e-mailt írni, válaszra várni és/vagy telefonálni
- Telefonon érdeklődni, rákérdezni az interjúk tervezett időpontjára, füzetbe feljegyezni az infókat
- Az interjúk tervezett időpontja előtt még egyszer telefonálni
Elmenni állásinterjúra :) Sok sikert hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.